BURDUR GEZİLECEK YERLER

BURDUR

Akdeniz bölgesinin sessiz sakin şehirlerinden biri olan Burdur, 2017 yılındaki verilere göre 260 binlik bir nüfusa sahiptir. Akdeniz bölgesinde olmasına karşı deniz kıyısı olan şehirlere nazaran daha soğuktur. Burdur Gezilecek Yerler yazımızın en güzel köşesi olan ve bizim de Burdur’a gitme sebeplerimiz arasında olan Salda Gölü, Türkiye’nin maldivleri olarak anılmaktadır. Bembeyaz kumsalı ve turkuaz renkli sularıyla Burdur için önemli bir değerdir. @yeterkigez olarak Burdur Gezilecek Yerler yazısını sizler için derledik. Keyifli okumalar.

SALDA GÖLÜ

Burdur’un Yeşilova İlçesi bulunan Salda Gölü, Türkiye’nin en derin tatlı su gölü konumundadır. Türkiye’nin Maldivleri, Saldivler diye de geçen Salda Gölü, bembeyaz bir kumsala ve harika turkuaz tonlarına sahip. Dünya üzerinde mars özelliklerini taşıyan iki yerden birisi.Gördüğünüz ilk andan itibaren başınızı döndürecek bu güzellik, 1989 yılından beri doğal yapının bozulmaması için birinci derece doğal sit alanı olarak korunuyor. Bu sebeple çok bir yapılaşma söz konusu değil. Öyle ki ülkemizin en temiz, dünyada da en temiz üçüncü göl olarak göze çarpıyor. Gölde yüzmek, kumsalında kamp yapmak mümkün. Salda gölünün göze hoş gelen kısımları kadar vücudumuza da hoş geldiğini söyleyebiliriz. İçerdiği magnezyum, soda ve kil nedeniyle bazı cilt hastalıklarının tedavisi için de kullanan bir hayli yerli ve yabancı turist var. Burdur’da gezilecek yerleri araştıranlar için Salda Gölü kesinlikle ilk sırada yer almalı.

Takipçilerimizden gelen kareler;

@volkanabdioglu
@gezginjupiter
@ucurtmakiz
@birdublemavi


Burdur Gezilecek Yerler yazımız vesilesiyle Burdur hakkında daha farklı rotalar ve bilgiler edindiğinizi umuyoruz. Keşfetmeye devam etmek isteyenler için diğer Akdeniz şehirlerine buradan ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here