DENİZLİ GEZİLECEK YERLER

DENİZLİ

Ege bölgesinin güzel şehirlerinden biri olan Denizli, 2017 yılı itibariyle 1 milyonu aşkın bir nüfusa sahiptir. Ayrıca konumu itibariyle Ege ve Akdeniz Bölgeleri arasında bir geçit durumundadır. Tekstil ürünleri ve yöreye has Denizli Horozu ile meşhurdur. Ayrıca her sene Pamukkale Tranvertenleri ve Hierapolis Antik Kenti’yle yerli ve yabancı turistleri ağırlamaktadır. @yeterkigez olarak hazırladığımız Denizli Gezilecek Yerler yazımız meraklıları için hazır. İyi okumalar.

PAMUKKALE TRAVERTENLERİ & HİERAPOLİS ANTİK KENTİ

Pamukkale hiç şüphesiz Türkiye’nin en güzel yerlerinden biri. İki girişi bulunan travertenlerin güney kapısından girildiği takdirde antik kenti gezmeye başlıyorsunuz. Diğer kapıdan girmek isterseniz de elinize ayakkabılarınızı alarak yalın ayak antik kente doğru keyifli bir yürüyüşe başlıyorsunuz. Pamukkale’nin kirlenmemesi için yoğun güvenlik önlemleri var. Bu sevindirici doğrusu. Ülkemizdeki bir değerin bu derece korunması bizi mutlu etti. Ören yeri olduğu için giriş ücretli. Müzekart geçiyor. Buraya tüm gününüzü ayırmanızı tavsiye ediyoruz. Zira içerideki Kleopatra havuzunda yüzebilir,tranvertenleri keşfedebilir,Hierapolis Antik kentinde gezerek tarihte yolculuk yapabilirsiniz.

TAKİPÇİLERİMİZDEN GELEN KARELER

TELEFERİK

Nerede olursanız olun şehri kuş bakışı izlemek her zaman keyif vermiştir. Şehri tüm sesinden ve kalabalığından uzak bir şekilde izlemek, bir gün için bile olsa oradan soyutlanmak insana çok iyi gelir. Denizli Bağbaşı’nda bulunan Teleferik için de aynı şeyi söylememeniz mümkün. Yukarıya çıkmaya başladıktan sonraki her dakika sizi biraz daha Denizli manzarasının içerisine alacak. Teleferik aynı zamanda yaylalara ulaşım konusunda da çok önem arz etmektedir. 6 dakika gibi kısa bir sürede 1400 rakıma çıkarak Denizlinin o sıcak havasından kurtulup yayla havası solumaya başlıyorsunuz. Teleferik’den sonra ücretsiz servisler kullanılarak yaylalara ulaşım sağlayabilir, dilerseniz de temiz oksijeni soluyarak 20 dakikalık bir yürüyüşle de ulaşım sağlayabilirsiniz.

TAKİPÇİLERİMİZDEN GELEN KARELER

Denizli Gezilecek Yerler yazımız vesilesiyle Denizli hakkında daha farklı rotalar ve bilgiler edindiğinizi umuyoruz. Keşfetmeye devam etmek isteyenler için diğer Ege şehirlerine buradan ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here