GÜZEL ATLAR DİYARI ; KAPADOKYA

GÜZEL ATLAR DİYARI ; KAPADOKYA

Sizlere Kapadokya’da yapılacak en güzel aktivitelerin birinden bahsetmek istiyoruz. Ama ondan önce bir kaç küçük soruyu cevaplamak gerekiyor.

Kapadokya neden güzel atlar diyarı ? Neden burada at turu yapmalısınız ?

Bu tanım aslında geçmiş zamanlardaki Kapadokya Krallığından gelmektedir. Nevşehir, Niğde, Kırşehir ve Kayseri illerinin bazı bölgelerinden oluşan bu krallık zamanında Katpatuka olarak anılmaktaydı. Bu da eski Pers dilinde Güzel Atlar Ülkesi anlamına gelmekteydi. Bu sebeple en güzel atlar bu coğrafyada yetişmekte. Bunun en büyük kanıtı da orada karşılaşacağınız atların ne kadar uysal ve cana yakın olmaları. Tam bu noktada ise devreye @moonlighthorseranch giriyor.

Nevşehir Gezilecek Yerler yazımıza buradan göz atabilirsiniz.

Bölgedeki en güzel atları bünyesinde barındıran bu güzel çiftlik, ilgili çalışanları sayesinde size bu aktiviteyi kusursuz bir hale getiriyor. Öncelik olarak insanın en önemli unsur olduğunu benimseyen bu çiftlik, çok uzun ve kalabalık turlar düzenlemektense daha butik turlar düzenleyerek hem müşterileriyle daha fazla ilgileniyor hem de bölgeyi daha güzel aktarıyorlar. Kısaca turlara göz atmak gerekirse;

  •  1 saatlik tur (Aşk vadisi veya Güvercilik vadisi)
  •  2 saatlik tur (Kılıçlar Vadisi,Kızlar Manastırı, Gül Vadisi,Çavuşin Köyü,Aşk Vadisi)
  • Gün Doğumunda Fotoğraf Turu
  •  Özel fotoğraf çekilme turu
  •  3 günlük kamplı at turu

Bizim katıldığımız turdan bilgiler vermemiz gerekirse tur öncesi otellerimizden alınarak çiftliğe getirildik. Atlarımızla tanışıp gerekli güvenlik ve tur hakkında bilgilendirildik. 1 saatlik Aşk Vadisi turuna katılmaya karar verdikten sonra rehberimizin güler yüzü ve ilgisi bizi başlangıç olarak çok rahatlattı. At üzerindeki ilk 5 dakika alışma dakikaları diyebiliriz. Bu dakikalardan sonra hiç inmek istemeyebilirsiniz. Fotoğraf çekim noktalarına geldiğimizde rehberimizin yönlendirmesi sonucu harika fotoğraflar yakaladık. 1 saatlik harika bir turun ardından dönüş yoluna geçtik. Peri bacalarını ve civardaki manzaraları izleye izleye çok keyifli bir turun sonuna geliyorduk. Çiftliğe ulaştığımızda güler yüzlülük ve ilgi alaka hiç bir şekilde azalmadığını görmek bizleri çok mutlu etti. Rehberimize teşekkür edip atlarımız ile vedalaştık. Ve çiftliğe getirildiğimiz gibi otellerimize kadar bırakıldık.

@moonlighthorseranch bu aktivitemizde tüm beklentilerimizi karşıladı ve çiftlikten çok keyifli bir şekilde ayrılmamızı sağladı. Kapadokya’da at turu yapmak isteyenler hiç düşünmeden burayı tercih edebilir. Ulaşım ve iletişim için aşağıda çiftliğin bilgilerini bırakıyor olacağız.

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Web Sitesi; www.moonlighthorseranch.com

İnstagram; @moonlighthorseranch

Whatsapp; Buradan!

Konum Bilgisi; Buradan!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here