PETRİNO GÖKÇEADA – ADANIN EN İYİSİ!

PETRİNO GÖKÇEADA HOTEL&KİTCHEN

Sizlere ülkemizin en büyük adasının en güzel işletmesinden söz etmek istiyoruz 🙂 Çanakkale turumuza adeta farklı bir boyut katan ve bizde çok güzel anılar bırakan @petrinogokceada, Gökçeada’nın merkezinde, şirin bir aile tarafından işletiliyor. Konumu itibariyle tercih etmenizin yararınıza olacağı şöyle dursun, gerek çalışanlarının güler yüzlülüğü, gerek mutfağı, gerek temizliği, gerekse işinin bilincinde olarak işleten aile, burayı mükemmel kılmaya yetiyor.

Çanakkale Gezilecek Yerler yazımıza buradan göz atabilirsiniz.

Gökçeada’nın tam merkezinde oluşu merkezdeki tüm imkanlardan kolayca erişmeniz açısından yararınıza oluyor. Ayrıca hotelin bizce en güzel yönlerinden biri olan kendi müşterilerinin kullanımına sunduğu bisikletleri, bu güzel adayı bol bol gezmek için imkan sağlıyor. Civardaki köy ve gezilecek yerleri bisiklet ile keşfetmek size harika hissettirecek.

100 yıllık eski bir taş konak olması sebebiyle odaların dokusu ve tasarımı çok şık ve sade. Zaten kapıdan içeriye girdiğiniz anda doğru yerde olduğunuzu hissedeceksiniz. Ayrıca bize göre odamızın pencerelerinden Gökçeada’nın renkli sokaklarına şahit olmak çok keyifliydi.

MUTFAK

Hotel kısmı kadar mutfak kısmı da inanılmaz bir titizlikle yürütülüyor. Hotelde sabah kahvaltısı ve akşam yemeği olmak üzere iki farklı zamanda yemek yeme fırsatınız var. Kahvaltı için kullanılan yiyeceklerin doğal oluşu ve kendi ekmeklerini kendilerinin yapması bir yana, akşam çıkarılan menüler için kullanılan etler bile özenle seçilerek size sunuluyor. Biz konaklama süremiz içinde sabah kendi mutfaklarından çıkan ekmekler eşliğinde kahvaltımızı yapıp akşam ise burger ve makarnalarını deneme fırsatı bulabildik. Ama siz maharetli şeflerinin ellerinden çıkan tüm lezzetleri denemek isteyebilirsiniz, bu konuda uyarmış olalım 🙂

Bize göre Gökçeada’nın en güzel işletmelerinden biri olan @petrinogokceada, Gökçeada planı olanlar için kesinlikle tavsiyemizdir. Aşağıda işletmenin tüm iletişim ve ulaşım bilgilerini bulabilirsiniz. Gitmişken bizlerden Funda hanım ve Sinan beye selamlarımızı iletmeyi unutmayın 🙂

İletişim Bilgileri

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here