SEKİ CAVE HOTEL – BALONLARA UYANMAK

SEKİ CAVE HOTEL

Sizlere bedenen Kapadokya’da ruhen evinizde hissedeceğiniz bir butik otelden söz etmek istiyoruz. Çavuşin bölgesinde bulunan Seki Cave Hotel, sakin ve kafa dinlemelik tatil arayışında olanlar için birebir diyebiliriz. Odanızdan sabahın sessizliği içerisinde kalkan balonları izlerken akşam ise sadece şöminenizin çıtırtılarını duyacaksınız. Çavuşin eski bir Rum köyü olduğu için odanızdan eski Rum sokaklarını ve harabelerini izleme olanağını da beraberinde sunacak.

Çavuşin’in konumu itibariyle Avanos ve Göreme’ye yalnızca 5 km oluşu, odanızdan yeme içme, alışveriş ve akşam gezmeleri için dışarı çıkmak isteyişinizde hayli olanak sağlıyor. Yani Çavuşin’inin huzurunu yaşarken Göreme ve Avanos’ın hareketli yaşamından da geri kalmıyorsunuz.

Nevşehir Gezilecek Yerler yazımıza buradan göz atabilirsiniz.

Kapadokya bölgesinin olmazsa olmazları arasında hiç şüphesiz peri bacaları, vadileri ve tabi ki balonları gelir. Otelin konumundan söz etmek gerekirse, odaların tam karşısındaki alan, balonların genelde kalmak için kullandıkları alan olarak biliniyor. Yani sabah odanızın balkonuna çıkıp balonların yükselişini, birbiriyle olan renk savaşını panoramik olarak izleme fırsatınız oluyor. Ayrıca otelin hemen yan tarafında bulunan Çavuşin Harabeleri size muazzam bir görsel sunuyor.

Oda manzaramız

Otelin odalarından bahsetmeyi unutmayalım. Odaların iç dizaynında yerel tufa taşı, volkanik tufa taşı kullanılmış. Mağara yapısı bozulmadan ahşap tavan kullanılması da odaya çok otantik bir görünüm sağlıyor. Kısaca otelde;

  • Başkanlık Dairesi
  • Aile Odası
  • Suitler
  • Junior Suit
  • Klasik İki Yataklı Oda

gibi seçenekler bulunuyor. Oda tipine göre şömine,klima gibi imkanlar da mevcut.

Seki Cave Hotel, Göreme’de bulunan Kelebek Secial Cave ve Sultan Cave Suites’le aynı işletmeye bağlı. O yüzden Seki Cave Hotel misafirlerinin Kelebek ve Sultan Cave hotellerinin imkanlarından yararlanma gibi bir olanağı da bulunuyor. Yani Sultan Cave Suites’in Kapadokya’nın meşhur seyir terasında balon seyri yapıp Kelebek Cave’nin spasını kullanma gibi bir şansınız da mevcut.

Yazımızın başında evinizde hissedeceğinizden söz etmiştik. Otelin işletmesiyle ilgilenen Burcu hanımın ilgi ve alakasından tutun, mutfaktaki çalışanlara kadar herkesin güleryüzlü oluşu ne kadar sıcak bir ortamda oluşunuzu gösterecek. İşletmenin diğer olanaklarından biri de lezzetli açık büfe kahvaltısı, güne harika bir başlangıç yapacağınız bir diğer artı yönlerinden. Bu harika taş otelde konaklayıp bu deneyimleri yaşamak için aşağıda işletmenin ulaşım ve iletişim bilgilerini bulabilirsiniz. Şimdiden iyi tatiller diliyoruz.

İletişim Bilgileri

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here