BOLU GEZİLECEK YERLER

BOLU

Batı Karadeniz’in en güzel ve yeşil şehirlerinden biri olan Bolu, Türkiye’nin kalbi diyebileceğimiz İstanbul ve Ankara’ya olan yakınlığından ötürü hayli önemli bir şehir olarak göze çarpıyor. Doğası gereği bir çok Milli ve Tabiat Parkı bünyesinde bulunduran Bolu, yeşile,doğaya,tabiata doyabileceğiniz ender şehirlerden. Özellikle Yedigöller ve Abant Gölü her yıl on binlerce doğa meraklısını kendisine çekiyor. @yeterkigez olarak hazırladığımız Bolu Gezilecek Yerler yazımız doğrultusunda Bolu rotası oluşturabilirsiniz. Keyifli okumalar.

YEDİGÖLLER MİLLİ PARKI

Bolu’nun en dikkat çekici ve bu dikkati de sonuna kadar hak eden Yedigöller, hemen hemen her mevsim muazzam manzaralarla misafirlerini karşılıyor. Doğanın her rengini görebileceğiniz Milli Parkta birbirinden güzel 7 tane göl, usul usul akan su pınarları, küçük bir şelale ve bir o kadar daha doğal güzellik bulunuyor. Özellikle hafta sonları doluluk oranı maksimum düzeylere ulaşmakta. Buna rağmen bakımı ve koruması çok güzel bir şekilde yapılmaktadır. Piknik ve kamp alanları çok düzgün bir şekilde düzenlenmiş durumda. Ayrıca Büyükgöl, Seringöl, Dipsizgöl, Nazlıgöl, Kurugöl, İncegöl ve Sazlıgöl olmak üzere hepsinin büyüsü kendine özgü olan göller için yapılan yürüyüş parkurlarında uzun bir yürüyüşe çıkmanız da mümkün. Fotoğraf tutkunları tarafından özellikle sonbaharda ziyaret edilse de her mevsimde ayrı bir güzellik barındırdığını söyleyebiliriz. Tercih durumunuz varsa hafta içi gitmenizi öneririz. Zira hafta sonu bir hayli kalabalık durumda olabilir. Ki bu kalabalığı da sonuna kadar hak ediyor.

TAKİPÇİLERİMİZDEN GELEN KARELER

@onurkucuktr
@uygunadimdoga
@ugurceliktr
@gamzenika

GÖLCÜK TABİAT PARKI

Bolu’nun bir diğer yeşil köşesi olan Gölcük Tabiat Parkı, suni olarak yapılmış bir set gölünü çevreleyen ormandan oluşmaktadır. Göknar ve sarıçam ağaçlarıyla çevrili olan Gölcük Tabiat Parkında Orman ve Su İşleri Bakanlığının misafirhanesi bulunmakta. Özellikle sonbahar ve kış aylarında muazzam manzaralar sunan bu doğal alan, fotoğraf ve doğa tutkunları tarafından yoğun ilgi gösterilmekte. Gölcük etrafında yapacağınız yürüyüşler, temiz oksijen ve sık ağaçların verdiği huzurla birleşince harika bir terapiden çıkmış gibi olacaksınız. Araç ile girişte 15 liralık bir ücret ödedikten sonra (2019) ormanın derinliklerinde muazzam manzaralara dalarak vakit geçirebilirsiniz.

TAKİPÇİLERİMİZDEN GELEN KARELER

@merveturksevenn
@hubademirturk
@befreebuddy
@gurkan.cabadak

ABANT GÖLÜ TABİAT PARKI

İstanbul-Ankara üzerinde bulunan Abant tabelasından 7-8 km ilerledikten sonra karlarla beraber tabiat parkının nün girişiyle karşılaşıyorsunuz. Araç ile giriş için 15 TL ödüyorsunuz. (2019) Araç girişinden sonra ücretsiz bir şekilde ziyarete açılmış Abant Tabiat Müzesi bulunmakta. Ayrıca Abant Köy Ürünlerinin Satış alanında doğal ürünleri temin edebileceğiniz bir pazar yer alıyor. Ayrıca piknik ve kamp alanları bulunmakta. Gölün etrafında yürüyüş yapabilir veya bir bisiklet kiralayarak temiz havada vakit geçirebilirsiniz. Temiz havası ve kusursuz doğası ile ziyaret etmeye değecek bir güzellik olan Abant Tabiat Parkı, listenizde muhakkak yer almalı.

TAKİPÇİLERİMİZDEN GELEN KARELER

@iremrgin
@begumcantorun
@bsraerdogan
@kafasinagoregezgin

SÜLÜKLÜ GÖL TABİAT PARKI

Sakarya-Bolu sınırında Mudurnu’da yer alan Sülüklü Göl, yolu zahmetli fakat ulaştıktan sonra huzurunu hissedebileceğiniz bir doğal alan. Yolunun pek stabilize olmayışı karlı ve yağışlı havalarda pek gidilmesini tavsiye etmediğiniz bir alan olmasına sebep oluyor. Göle ulaştığınız zaman orman manzarası ve tabiatı gerçekten sizi etkisi altına almayı başarıyor. Kamp ve gezi için hayli uygun olan Sülüklü Göl, doğal yaşamı da gözlemleyebileceğiniz bir yer. Bolu Gezilecek Yerler listemizin doğal oluşumlarından biri olan Sülüklü Göl Tabiat Parkı, ziyaret etmenize değecek dinginlik ve huzur içeriyor.

TAKİPÇİLERİMİZDEN GELEN KARELER

@umitgencc
@guneseserli
@triplerdeyim
@gezginbulutlar_

Bolu Gezilecek Yerler yazımız vesilesiyle Bolu hakkında daha farklı rotalar ve bilgiler edindiğinizi umuyoruz. Keşfetmeye devam etmek isteyenler için diğer Karadeniz Bölgesi şehirlerine buradan ulaşabilirsiniz.

yeterkigez
yeterkigez
Hayaller gerçek olur, sen yeter ki gez!

Benzer Yazılar

Keşfet

EDİRNE GEZİLECEK YERLER

EDİRNE Marmara Bölgesi'nin Trakya kesiminde yer alan Edirne, Bulgaristan ve Yunanistan'a sınır komşusudur. Uzun yıllar...

KIRKLARELİ GEZİLECEK YERLER

KIRKLARELİ 356 bin nüfusa sahip Kırklareli, Marmara Bölgesi’nin Trakya yakasında bulunmaktadır. Eski ismi Kırk Kilise...

BALIKESİR GEZİLECEK YERLER

BALIKESİR Marmara Bölgesi'nin Güney Marmara Bölümü'nde yer alan Balıkesir’in Ege Bölgesi’nde de toprakları bulunmaktadır. Türkiye’de...

SAKARYA GEZİLECEK YERLER

SAKARYA Marmara Bölgesinde bulunan, 917 bin nüfusuyla Türkiye’nin en kalabalık 22. ili olarak karşımıza çıkan...

ÇANAKKALE GEZİLECEK YERLER

 ÇANAKKALE Dillere destan Truva atı, yaz aylarında serinleyebileceğiniz masmavi suları, tertemiz plajları ve Antik dönemden kalan...

BİLECEK GEZİLECEK YERLER

BİLECİK Lezzetli mi lezzetli kömme isimli ev yapımı ekmeği, Osmanlı döneminden günümüze kadar ulaşmayı başaran...

Popüler Kategoriler

Yorumlar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz